Dijaki 3.G Neža Vidmar, Eva Mavrič, Alen Potočnik, Ajdan Pajntar in Dominik Rusjan so v soboto, 19. septembra ob 11. uri nastopili na osrednji prireditvi ob mednarodnem dnevu miru na Cerju. Interpretirali so Bevkova Pisma s fronte, ki pričujejo o vsakodnevnih stiskah vojakov na fronti in civilistov po svojih vaseh, ki trepetajo za svoje bližnje v vojnih časih, a hkrati živijo dalje, se zaljubljajo in odljubljajo, se hudujejo in odpuščajo ter se prebijajo iz dneva v dan v nemirnih časih z obilo vzrajne volje do življenja v miru in blaginji. Za nastop je dijake 3.G pripravila mag. Nataša Konc Lorenzutti. Našo šolo so predstavili v najlepši možni luči. Poželi so daleč največ odziva med vsemi nastopajočimi, bučen aplavz in mnoge stiske rok. Prisluhnili so jim številni dedki in babice, starši, a tudi osnovnošolci in njihovi učitelji, ki bodo dober glas o nas ponesli po primorskih šolah in domovih. Nastop naših dijakov je bil posebej napovedan in v nagovoru je bilo jasno povedano, da je Gimnazija Nova Gorica dan prej priredila velik in odmeven dogodek, v okviru katerega so potekali pohod in številne ustvarjalne delavnice, ki smo jih ustvarili skupaj dijaki in učitelji naše šole. Za scenarij prireditve je poskrbel naš nekdanji dijak Rok Andres, ki je tudi sestavil poseben nagovor, v katerem je bila izpostavljena naša gimnazija. Proslavo je režirala prav tako naša nekdanja dijakinja Andreja Benedetič.
Poleg naših dijakov so na prireditvi nastopili z recitalom poezije tudi naši nekdanji dijaki dramsko-gledališke smeri umetniške gimnazije, združeni v Klub mladih TIGR, ki nadaljujejo tradicijo prizadevanja za mir in vrednote primorskega upora zoper okupatorje, za kar si je vse življenje prizadeval naš pokojni sodelavec in prijatelj Marjan Bevk, brez katerega ne bi bilo našega udejstvovanja ob dnevu miru. Čestitke vsem!
cerje3

cerje2

cerje1

Dostopnost