Na stadionu Poljane v Mariboru  je v sredo, 16. maja, potekalo srednješolsko državno tekmovanje v atletiki. Dijaki so se med seboj pomerili za naslove državnih prvakov v posameznih atletskih disciplinah, pravico do nastopa pa je imelo 24 najbolje uvrščenih dijakov po rezultatih s področnih tekmovanj. Našo gimnazijo je zastopalo 8 dijakov:

• Rok Kocina iz 2.F je v teku na 100m osvojil 6. mesto s časom 11.09 s in dosegel normo za mladinsko svetovno prvenstvo
  • Nejc Gasparič iz 3.A  je v teku na 100m osvojil je 15. mesto s časom 11.72s
  • Nika Vrabec iz 2.E je v teku na 100m osvojila 11. mesto s časom 12.91 s in dosegla nov osebni rekord
  • Anika Murovec iz 3.A je v teku na 400 m osvojila 21. mesto s časom 1:02,07min
  • Nejc Gasparič iz 3.A, Leon Ambroželj iz 2.F, Deni Mihelj iz 2.E in Rok Kocina iz 2.F so v štafetnem teku 4x100m za dijake osvojili 13. mesto s časom 47,50s
  • Maša Šuligoj iz 3.B, Nika Vrabec iz 2.E, Hana Forčesin iz 1.C in Anika Murovec iz 3.A so v štafetnem teku 4x100m za dijakinje osvojile  8. mesto s časom 51,49s

Rezultate s tekmovanja si lahko ogledate na spletni strani Timing Ljubljana.