Dijaki naše šole so se 27. marca 2015 udeležili 17. Frankofonskega dne v Slovenskem ljudskem gledališču v Celju. V francoščini so uprizorili gledališko igro Européenne francoskega avtorja Davida Lescota, pri čemer je sodelovalo 88 dijakov iz 13 slovenskih gimnazij. Delo sta režirala francoska režiserja Léa Carton de Grammont in Pierre Andrau; vaje so seveda potekale v francoščini.

Dogodek organizira Zavod RS za šolstvo v sodelovanju z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport, s Francoskim inštitutom v Sloveniji ter s Slovenskim ljudskim gledališčem Celje.

Našo šolo so zastopali Alisa Kim Jagodic, Timotej Bavec, Hana Markočič, Klara Krševan (1.E), Rebeka Pregelj (2.B), Neža Simčič, Veronika Zelko in Lora Stefanova (2.E) ter Tisa Mrhar (3.A), ki so se pripravljali pod mentorstvom prof. Igorja Sviderskega in prof. Ines Vižin.

Za odličen nastop jim iskreno čestitamo.

Utrinke z vaj si lahko ogledate v kratkih filmih, ki jih je posnela in zmontirala Tisa Mrhar, dijakinja 3.A.


Dostopnost