Srednja šola Domžale je skupaj z Atletsko zvezo Slovenije v sredo, 18. maja na stadionu v Športnem parku Domžale gostila državno srednješolsko tekmovanje v atletiki. V vsaki disciplini je nastopilo 24 najbolje uvrščenih dijakov Slovenije. Dijakinje so tekmovale v sedmih disciplinah (100 m, 400 m, 1000 m, 4×100 m, daljina, višina in krogla), dijaki pa v osmih disciplinah (100 m, 400 m, 1000 m, 2000 m, 4×100 m, daljina, višina in krogla). Jakob Murovec iz 3.D  je v skoku v daljino osvojil naslov državnega prvaka z daljavo 6,98 m.
Aljaž Murovec iz 3.B je v skoku v daljino osvojil 4. mesto z daljavo 6,74m, Matija Makarovič iz 2.D je v teku na 100 m osvojil 9. mesto s časom 11.69s (in za eno stotinko zgrešil uvrstitev v finale), v štafetnem teku 4×100 m za dijakinje so nastopile Maša Šuligoj (1.B), Maruša Vidrih (2.E) ter Zoja in Lana Muhič (1.D) in osvojile 9. mesto s časom 52,16s, Maruša Vidrih iz 2.E je v teku na 400m osvojila 16. mesto z novim osebnim rekordom 1:01,28 min, Brigita Milanič iz 4.C pa je v skoku v višino osvojila 20. mesto s 140 cm. Vsem tekmovalcem in mentorjem čestitke za lepe uspehe!

Atletski trener Oliver Bategelj, Jakob Murovec, Matija Makarovič in Aljaž Murovec