Na prenovljenem stadionu Poljane v Mariboru  je v sredo, 17.maja, potekalo šolsko državno tekmovanje v atletiki, ki ga je otvoril predsednik države g. Borut Pahor. Dijaki so se med seboj pomerili za naslove državnih prvakov v posameznih atletskih disciplinah. Pravico do nastopa je imelo 24 najbolje uvrščenih dijakov po rezultatih s področnih tekmovanj. Dijakinje so tekmovale v sedmih disciplinah (100 m, 400 m, 1000 m, 4×100 m, daljina, višina in krogla), dijaki pa v osmih disciplinah (100 m, 400 m, 1000 m, 2000 m, štafeta 4×100 m, daljina, višina in krogla). Naši dijaki so bili na tekmovanju izjemno uspešni.

Aljaž Murovec iz 4.B je v skoku v daljino z novim osebnim rekordom osvojil naslov državnega prvaka z daljavo 7,17m.
v štafeti 4×100 m so Matej Stanič iz 2.C, Matija Makarovič iz 3.D, Aljaž Murovec iz 4.B in Jakob Murovec iz 4.D osvojili prvo mesto z izjemnim časom 43,14s.
Jakob Murovec iz 4.D je v teku na 100 m z novim osebnim rekordom 10,98 s, osvojil 3.mesto. (Za zmagovalcem je zaostal le 7 stotink, za drugouvrščenim pa 1 stotinko sekunde!)

Ostali nastopi:
– Matija Makarovič iz 3.D, 6. mesto v teku na 100 m, čas 11,16s
– Mihaela Makarovič iz 1.D, 6. mesto v skoku v višino, 158 cm
– Anika Murovec iz 2.A, Maša Šuligoj iz 2.B, Dana Petrovič iz 1.C in Lana Muhič iz 1.D, 8. mesto v štafeti 4x100m, čas 51,19s