Vsako leto župan Občine Šempeter-Vrtojba mag. Milan Turk pripravi Sprejem mladih pri županu in na občino povabi mlade občane svoje občine, ki so se v iztekajočem šolskem letu posebej izkazali, osvojili nagrade in odličja  na tekmovanjih, da jim lahko osebno čestita za uspehe.

Letošnjega sprejema, ki je bil 15. 6. 2020, sta se udeležili dve naši dijakinji: Nastja Orel (2.c) in Zala Brecelj (3.b) in njune mentorice.

Nastja je uspešno zastopala šolo in Slovenijo na finalu svetovnega šolskega pokala The World Scholar’s Cup – The Tournament of Champions (8. – 13. 11. 2019) v ZDA in osvojila tri zlate in pet srebrnih medalj ter prejela naziv “prvakinja v debati”. Bila je najuspešnejša članica ekipe Gimnazije Nova Gorica.

Zala je dosegla 1. mesto na območnem tekmovanju iz znanja slovenščine in na državnem tekmovanju prejela srebrno Cankarjevo priznanje. Tudi sicer je Zala zelo aktivna dijakinja, ki sodeluje v številnih šolskih in obšolskih dejavnostih.

Dijakinjama in mentoricam iskreno čestitamo!